Zpět

Omluva

Přidáno 25. 4. 2019
Omluva všem členům a sympatizantům KDU-ČSL na Praze 4

KDU-ČSL Praha 4 se jménem svého Obvodního výboru omlouvá členům a sympatizantům KDU-ČSL, dotčeným dosavadním koaličním partnerům jako i příznivcům demokratického a férového jednání politických subjektů za chování a kroky Josefa Svobody, které vyvrcholily ve středu 24. 4. 2019 rozbitím dosavadní USPĚŠNÉ A FUNGUJÍCÍ koalice na radnici Prahy 4 a ustavením nové ad hoc přeběhlické koalice.
Josef Svoboda již od přelomu roku činil nestandardní kroky uvnitř strany a následně zcela přestal komunikovat s legitimními představiteli KDU-ČSL Praha 4. Nedbal stranických usnesení, která byl povinen respektovat, nereagoval ani na apely čelních představitelů strany. Výsledek včerejšího jednání na radnici nám dal odpověď na toto jeho soustředěné jednání a je známá také první odměna, kterou za toto své bezcharakterní jednání přijal – post místostarosty. Preferoval své osobní zájmy a naprosto chladně popřel veškeré principy, na kterých je naše strana postavena.
Omlouváme se ještě jednou za kroky, které bez vědomí a vůle KDU-ČSL Praha 4 učinil Josef Svoboda a které pro něj jistě budou mít v nejbližších dnech vnitrostranické důsledky.

OV KDU-ČSL Praha 4