KDU.breadcrumbs.homeInformace Aktuality Komise zdravotně sociální a rodinné politiky ÚMČ Praha 4 v čele s místostarostkou Ivou Kotvovou, zav
Zpět

Komise zdravotně sociální a rodinné politiky ÚMČ Praha 4 v čele s místostarostkou Ivou Kotvovou, zavítala na Pediatrickou kliniku Thomayerovy nemocnice.

Přidáno 26. 8. 2016
Ilustrační foto
Mgr. Libuše Pešlová
Závěr června byl pro Komisi zdravotně sociální exkurzí do Thomayerovy nemocnice. „Navštívili jsme Pediatrickou kliniku, kde nás přivítal primář MUDr. Pavel Kabíček, CSc. a vrchní sestra Mgr. Martina Pechová“, říká členka komise, Mgr. Libuše Pešlová.
Klinika má dvě standardní lůžková oddělení, jednotku intenzivní a péče, příjmovou ambulanci a řadu odborných ambulancí. Celkový počet lůžek na klinice je 38 včetně 5 lůžek na jednotce intenzivní péče. Velkou tradici má na PK ftiseologické oddělení – specializované pracoviště pro diagnostiku a léčbu tuberkulózy u dětí, jediné svého druhu v ČR. Na klinice se léčí děti od novorozeneckého věku do 19 let. Dr. Kabíček nás provedl jednotlivými patry a pokoji, kde nám blíže specifikoval pozitivní, ale především ty negativní záležitosti, které kliniku trápí, a to např. nevyhovující okna, která netěsní (v létě je na pokojích horko a v zimě chladno), nedostatek klimatizací, zastaralé vybavení pokojů (přebalovacích stolů pro kojence, skříní atd.). Pediatrická klinika se stará o velké množství pacientů z Prahy 4, a to např. v roce 2015 bylo ambulantně ošetřeno 5 439 a hospitalizováno 547 dětských pacientů. „Pokud by se podařilo postupně pořídit klimatizační jednotky na pokoje pro pacienty, bylo by to pro nás velmi přínosné. Došlo by i ke zkvalitnění zdravotnických služeb pro dětské pacienty, kojící matky a hlavně zpříjemnění jejich pobytu na naší klinice, a v neposlední řadě nesmím zapomenout ani na personál pracující na klinice, například zdravotní setry, kterým vybavení (klimatizace) zpříjemní jejich náročnou práci“, dodává vrchní sestra Pechová.